Spokojnie, nie chodzi tu o żadne rewelacyjne odkrycia archeologiczne a o wizytę Agencji Widowisk Historycznych "Arkona" z Torunia.

W poniedziałek 28 lutego 2017 r. zaproszena przez  pana Łukasza Klozyka grupa zaprezentowała uczniom żywą lekcję historii o twórcach starożytnego Imperium Rzymskiego.

Zaproszeni goście przybyli w strojach jakich na co dzień chodzili starożytni mieszkańcy dzisiejszej Francji czyli Galowie. Rzeczywiście pan przypominał trochę Obelixa tylko że nie miał warkoczy i magicznego napoju. Uczniowie pożnali też tajemnice galijskiej kuchni, gdzie pies był nie tylko przyjacielem  ale i .... J.

W drugiej części uczniowie poznali sposoby walki armii galijskiej i rzymskiej. Ośmioro uczniów naszej szkoły miało okazję sformować szereg galijskich wojowników i przestraszyć preciwnika oraz „żółwia rzymskiego”.

Po zapoznaniu się z historią imperium rzymskiego nasi podopieczni mieli sposobnośc zobaczyć prawdziwy pojedynek między Juliuszem Cezarem a wodzem Galów – Wercyngetoryksem. Na koniec prowadzący sprawdzili pamięć naszych wychowanków, Za prawidłowe odpowiedzi nagradzali wybijanymi na miejscu monetami z wizerunkiem Juliusza Cezara.

To już trzecia żywa lekcja historii. Po „Słowianach”, „Sarmatach i Husarii” tym razem był „Rzym i Galia”. Ciekawe czym następnym razem zaskoczy nas grupa „Arkona”?

Początek strony